NEDĚLE 2. 9. 2012 – 1. MISTROVSKÝ ZÁPAS ŽÁKŮ

FC BÁNOV                  -        SOKOL ÚJEZDEC – TĚŠOV       0 : 12 (0:4)

Daněk Michal, Lekeš Jan, Kelíšek Tomáš, Kelíšek Martin

Srník Ondřej, Lekeš Filip, Bachůrek Leoš, Vaškovic Marek

Kundrata Michal, Váňa David

Střídali:                                                                     Kubáň Jakub, Hlinský Jakub, Brulík Marek

Branky:Váňa David 3 (0:2, 0:4, 0:5), Lekeš Filip 3 (0:1, 0:3, 0:11), Lekeš Jan 3 (0:8, 0:10, 0:12), Kundrata Michal (0:6), Vaškovic Marek 1 (0:7),

Bachůrek Leoš 1 (0:9)

Do nové sezony vstoupili naši hráči impozantním výsledkem na hřišti Bánova. S tímto soupeřem jsme vždy hrávali vyrovnané a těžké souboje. Jenže domácí mají značně obměněný kádr, ten náš je oproti loňsku skoro celý pohromadě.

A tak tým vedený novým kapitánem (zvoleným tajnou hráčskou volbou) byl jasným pánem na hřišti. Sice ještě tak zhruba do 20. minuty první půle domácí občas „kousli“, pak už ale je to jen o jednom mužstvu na trávníku. A to ještě kdyby naši hráči využili všechny šance, které si rychlou a pohlednou hrou vytvořili, výsledek by byl pro domácí daleko hrozivější.

Sled událostí je toho dokumentem:

2. min. – Martin Kelíšek vybojoval míč proti chybující obraně Bánova, přihrává Filipovi a ten se nemýlí - 0 : 1

7. min. – Po našem rohovém kopu domácí gólman vyráží další Filipovu střelu

8. min. – David Váňa po následném rohovém kopu těsně míjí domácí branku

11. min. – David jde sám na gólmana, ale neproměňuje svou šanci

14. min. – David se tentokrát při úniku nemýlí – 0 : 2

16. min. – Tomáš Řezníček likviduje reflexivně střelu domácího útočníka

18. min. – Tomáš opět podržel svůj tým. Těžkou střelu vytahuje na roh

19. min. – Po Filipově příhře jde David znovu sám na brankáře. Znovu neproměňuje

20. min. – Míša Kundrata střílí těsně vedle

21. min. – Míša Kundrata v samostatném úniku nepřekonává strážce domácí svatyně

24. min. – Ondra Srník posouvá míč na Filipa, ten Davidovi – opět bez využití

30. min. – Filip vybojoval míč, přihrává Marku Vaškovicovi, ten mu „nabíjí“ a Filipova střela propadla, k překvapení všech, rukama domácího brankáře – 0 : 3

32. min. – Filip posílá do úniku Davida a ten konečně proměňuje – 0 : 4

35. min. – David vrací Filipovi, ten ale šanci nevyužívá

37. min. – Naše záloha vybojovala míč, posunuje Davidovi. Jeho střelu i dorážku gólman likviduje

38. min. – Ve vyložené šanci míjí míč Míša Kundrata

41. min. – Po Leošově nahrávce navyšuje David na 0 : 5

45. min. – Tomáš likviduje přímý kop domácích

46. min. – Honza Lekeš posílá do úniku Davida. Brankář jeho střelu vyráží, do branky ji ale usměrňuje Míša Kundrata – 0 : 6

48. min. – Ondra vysunuje Davida, jeho ránu brankář už po několikáté vyráží, Míša následnou dorážkou míjí branku

49. min. – Marek Vaškovic zachytil brankářův výkop a střelou do „šibenice“ dává na 0 : 7

51. min. – Filip přihrává svému bratru Honzovi, ten se nemýlí – 0 : 8

54. min. – Honza není sobecký a dává Leovi přihrávku do vyložené pozice – 0 : 9

56. min. – Odražený míč napálil do domácí sítě Honza Lekeš – 0 : 10

68. min. – Honza vrací bráchovi a Filip nedává šanci brankáři – 0 : 11

70. min. – Katastrofu domácích završuje Honza – 0 : 12

Pro Davida, Míšu a Marka to dnes byly premiérové trefy za žákovský tým v mistrovských zápasech.

Výsledek opravňuje k velké spokojenosti. Ale i přes jeho výši se najdou body, kterých je třeba se napříště vyvarovat.

V první řadě udržet nervy na uzdě při sporných rozhodnutích sudího či při faulech soupeře. Honza Lekeš ví o čem je řeč. O poločase musel s vedoucím mužstva, Michalem Řezníčkem, na pohovor do kabiny k sudímu.

Další věcí je katastrofální neproměňování šancí. V duelu s vyrovnanějším týmem by se nám toto mohlo řádně vymstít.

Poučení pro trenéry na čem s kluky zapracovat.

Pochvalu ale zaslouží týmový duch. Určitě je to i osobností kapitána Tomáše Řezníčka. Kluci působili jako jedna parta. Parta, na kterou bylo radost pohledět. Od pohledné hry je neodradil ani jemný déšť, který doprovázel skoro celý zápas.

Z jednotlivců si, mimo střelce branek, zaslouží pochvalu krajní záložníci a pak hlavně Martin Kelíšek. Na svém kraji obrany hrál to, co mu bylo určeno. Mimo bránění prostoru potáhl často míč dopředu, střílel, rozehrával. Hrál to, co modernímu krajnímu bekovi sluší.

Příští neděli naši počáteční euforii prověří v sousedském derby hráči ze Šumic. Tam se teprve prokáže jak na tom mužstvo doopravdy je. Zda dokáže navázat na solidní výsledky z přípravných zápasů a na dnešní kanonádu.