6.kolo: Újezdec-Těšov vs Ostrožská Lhota

SOKOL Újezdec – Těšov  - Ostrožská Lhota               7 : 1  (3:0)

Branky: Lekeš Filip 4, Kundrata Michal 2, Kelíšek Tomáš 1

Hlinský Jakub, Lekeš Jan, Kelíšek Martin

Srník Ondřej, Kelíšek Tomáš, Bachůrek Leoš, Vaškovic Marek

Kundrata Michal, Lekeš Filip, Brulík Marek

Střídali: Daněk Michal, Řehák Karel, Bachůrek Štěpán

Do soupeře z předposledního místa tabulky se naši hráči zakousli hned z kraje s vervou a odhodláním získat jasně tři body.

Stálý mírný déšť jako by jim jejich odhodlání ještě přiživoval (a mně málem vyřadil z provozu foťák). Vůbec nikomu z nich nevadil.

Už ve čtvrté minutě vedeme 1 : 0. To když se po autu dostal míč před branku soupeře. Leovu střelu ještě stačil gólman hostí vyrazit, ale na Filipovu dorážku už neměl nárok

Ve 14. minutě přihrál Marek Brulík na hranu velkého vápna Filipovy. Ten se prokličkoval mezi dvěma obránci a nekompromisně zavěsil – 2 : 0

34. minuta přinesla snad nejkrásnější moment zápasu. Moment Míši Daňka. Až neskutečně v klidu si u rohového praporku udělal ze soupeřova obránce statistu a přihrál na střed malého vápna Filipovi. Ten ale nebyl sobec a míč posunul Míšovi Kundratovi, který ho uklízí do prázdné branky – 3 : 0

V poločase tak panuje v kabině spokojená nálada plná veselých průpovídek a návrhů. Jeden ten klukovský zněl: Pokud budeme vyhrávat 10 : 0, do branky jde Štěpán a v poli si zahraje i Tom Řezníček.

Nástup do druhé půle ale euforii našich trochu ztlumil. Hosté se jen tak vzdát nechtěli. Hned ve 36. minutě využil jejich nejrychlejší a taky nejlepší hráč nedorozumění našeho stopera s brankářem a je to 3 : 1.

Ta chyba ale naštěstí kluky nezlomila. Nezpanikařili. Naopak. Šancí na naší straně přibývalo a branek z nich taky.

38. min. – Honza Lekeš pálí po rohovém kopu těsně vedle

39. min. - Tomáš s Filipem „háčkují“ nádherně s obranou hostí na hranici velkého vápna, ale bohužel bez výsledku

40. min. – Filip od lajny posílá krásný míč před branku, Míša Kundrata ho ale nestačil doběhnout

46. min. – Opět Filip táhne akci. Z levé strany centruje pod sebe a Tom Kelíšek navyšuje naše skóre – 4 : 1

47. min. – Znovu Filip v akci. Vybojovaný míč nabízí do úniku Michalovi Kundratovi. Ten lobem přehazuje lhotského strážce svatyně – 5 : 1

50. min. Ondrův centr do vápna nenachází nikoho, kdo by míč usměrnil do sítě

55. min. – Michal Kundrata, Tom a Filip si pohrávají s obranou soupeře, ale akce končí bez brankového efektu

57. min. – Michal Kundrata pálí těsně vedle

58. min. – Leoš posunuje míč na Filipa, ten nekompromisně rozvlňuje síť – 6 : 1

59. min. – Ondra z levé strany prudkou střelou těsně míjí branku hostí

63. min. – do hry se konečně zapojil i náš brankář. Tomáš likviduje ojedinělou nebezpečnou akcí Lhoty.

64. min. Michal Kundrata centruje zprava, Filip přímo z voleje přehazuje brankáře – 7 : 1

68. min. Leova akce zůstává bez využití.

Po závěrečném hvizdu se tak kluci mohli ve středovém kruhu chystat k vítěznému pokřiku a pak se radovat s diváky.

Tu výhru si aktivní a velmi pohlednou hrou zasloužili. Nebyly to body soupeřem darované. Byla to radost z hezkého a přesvědčivého vystoupení naší fotbalové party. Tak se totiž naši dnes chovali – jako parta, co drží při sobě. Až neskutečně dnes drželi při sobě (pravda, před zápasem byla opět v kabině i „školící“ chvilka o chování).

Od hostů hrozilo nebezpečí jen z jejich levé strany, ale naši dirigováni Honzou si tuto stranu pohlídali a nejlepšího hráče hostí zase tak  moc do zakončení nepustili.

Nejlepším hráčem v našem týmu byl dnes jednoznačně Filip Lekeš. Pochvalu zaslouží celý kolektiv za aktivní výkon, ale Filip dnes byl snad u všeho důležitého, co se z naší strany událo.Statistika kanadského bodování hovoří za vše – 3 góly, 3 asistence!!! Prostě pro dnešek hvězda zápasu.