MUŽI: NEDAKONICE - TJ SOKOL ÚJEZDEC-TĚŠOV 3:4 (3:1)

13.11.2017 08:19

hodnocení utkání trenéra P.Červinky:

K poslednímu a zároveň ke druhému odloženému utkání jsme v neděli zajížděli na horkou půdu do Nedakonic. Domácí od léta posíleni Kopčilem z Boršic (dříve druholigový hráč Kunovic) a Beránkem, který se vrátil z Vlčnova od začátku utkání potvrzovali, že půjdou tvrdě za vítězstvím. Už ve 2.min utkání se na pravé straně dostal za obranu domácí Madzia a levačkou nekompromisně pod břevno prostřelil Pochylého. Ve 12.min po standardní situaci načechral Slinták míč do vápna, který prodloužil Hruboš a kapitán Kobzinek pravačkou doklepl míč do sítě domácích a vyrovnal na 1:1. Bohužel jsme pokračovali po celý první poločas v ustrašeném výkonu a domácí naopak zvýšili aktivitu a byli důraznější a agresivnější, přehrávali nás ve středu pole, vyhrávali osobní souboje a získávali veškeré odražené míče. Svou aktivitu korunovali v 1. poločase dvěma brankami a to v 18. min Kopčilem (nejlepším hráčem domácích) z trestného kopu a ve 27. min zvýšil už na 3-1 pro domácí Nožička. Do konce poločasu se hrálo oboustranně ostře, ale v rámci fair play. Vzhledem k tomu, že už se nikdo gólově neprosadil, odcházeli jsme do kabin z mankem 2 branek a domácí vedli naprosto zaslouženě. Po malé vichřici v kabině a hráčské rošádě (Mirka Coufalíka vystřídal Filip Lekeš a Karel Slinták se stáhl do středu zálohy a prohodil si tak místo v útoku s Adamem Červinkou) jsme vlétli aktivně do 2. poločasu a hned z úvodní akce a po centru F.Lekeše měl tutovku na hlavě Vacula, ale domácí obránce zázračně zabránil míči na cestě do sítě.  V 52. min už se Roman Vacula nemýlil a doklepl do prázdné branky domácích nachystanou tutovku od Filipa Lekeše a upravil na 3:2. Od úvodních minut druhého poločasu se obraz hry změnil v náš prospěch, hýřili jsme aktivitou, vyhrávali osobní souboje, sbírali odražené balony, byli jsme agresivnější, ovládli jsme střed pole, vytvářeli si šance a prakticky až na jednu či 2 nebezpečné situace před naší brankou jsme domácí téměř k ničemu nepustili. Na hráčích byla vidět i slyšet touha po vítězství a už v 64. min zaslouženě vyrovnal na 3:3 opět Roman Vacula, když zakončil do prázdné, akci velmi agilně hrajícího Filipa Lekeše, který velice oživil naši hru v útočné fázi. Nadále jsme vyvíjeli aktivitu a tlačili domácí před jejich branku. Když už se zdálo, že utkání skončí první naší podzimní remízou, zahráli domácí rukou v pokutovém území po našem centru.a následné hlavičce na branku a kopal se pokutový kop. Toho se ujal jako správný kapitán Mirek Kobzinek a v 87.min nedal domácímu brankáři šanci, poslal ho na druhou stranu a s přehledem k levé tyči stanovil konečný stav utkání na 4:3 pro ÚJEZDEC-TĚŠOV. Poslední 3 minuty už jsme s přehledem dovedli utkání do vítězného konce a do tabulky si připsali zaslouženě 3 tolik potřebné body. Hráčům chci poděkovat za přístup hlavně ve druhém poločase a také se ukázal velký charakter mužstva, že jsme dokázali utkání otočit a vstřelit ve druhém poločase 3 branky. Tímto vítězstvím jsme se posunuli v tabulce na 10. příčku s 15 body a aktivním skórem 30:28. Na sestupové příčky tak máme 5 bodový náskok a stejnou ztrátu tzn 5 bodů máme na 5. Morkovice B. Přeji všem hráčům, funkcionářům a fanouškům Újezdce Těšova pohodový zbytek roku, krásné vánoce, příjemného Silvestra a v novém roce 2018 hlavně zdravíčko.Petr Červinka.

Sestava: Pochylý Jiří - Šmíd Martin, Hruboš David, Kobzinek Miroslav(K) - Indra Patrik, Uher Pavel, Červinka Adam (79. min Janča Vojtěch), Lekeš Jan - Coufalík Miroslav (46. min Lekeš Filip), Vacula Roman, Slinták Karel.

Na lavičce ještě byli připraveni Jančář Petr, Katrňák Radek a náhradní gólman Zábranský Martin.

Branky: 2. Madzia, 18. Kopčil, 27. Nožička - 12. a 87. z pen. Kobzinek Miroslav, 52. a 64. Vacula Roman

ŽK: 44. Král - 20. Šmíd Martin