Plavčík z Washingtonu dvěma góly řídil obrat v Nedakonicích

Fotbalistu Újezdce -Těšova Romana Vaculu nedávno rozlítilo chování hráčů Kunovic.

Újezdec – Na tři měsíce odjel do zámoří. Ve Washingtonu pracoval jako plavčík, za vydělané dolary
pak procestoval část Kanady.
Po návratu domů se ale čtyřiadvacetiletý fotbalista Újezdce-Těšova Roman Vacula nestačil divit.
Na podzim v krajské I. B třídě stihl pouze šest zápasů.
Nedávná dohrávka 7. kola s Kunovicemi ho ale pořádně rozlítila. „Bylo to divadlo,“ vrací se Vacula k
minulému utkání, které se pro malý počet hostujících hráčů nedohrálo a nakonec skončilo kontumační výhrou Újezdce 3:0. „Z výsledku ale nemáme žádnou radost. Nakonec se to nepochopitelně všechno otočilo proti nám. Jako bychom za to mohli my. Přitom kdo na zápase byl, všechno viděl a obrázek si udělal
sám,“ říká rozhořčený Vacula.
Ten něco podobného ve své kariéře nikdy předtím nezažil. A nebyl rozhodně zdaleka sám.
Co se vlastně na stadionu v Újezdci v souboji s Kunovicemi přihodilo? Hosté po dvou slepených brankách
vedli 2:1. Pak ale rozhodčí nařídil proti hostům penaltu, což se jim vůbec nelíbilo.
David Uhlíř s Danielem Flekem obdrželi za urážku rozhodčího červenou kartu a museli pod sprchu.
Domácí kapitán Kobzinek penaltu proměnil a srovnal stav na 2:2, následně Indra parádní ranou poslal domácí do vedení. Při snaze zabránit třetí brance si brankář hostí Uhlík zlomil ruku a musel střídat.
Hosté vyplýtvali maximální počet střídání, následně tři hráči Kunovic odmítli pro zranění pokračovat
v zápase. Rozhodčí tedy musel utkání pro nedostatečný počet hráčů hostí na hřišti ukončit.
„Soupeř se cítil ukřivděný, zápas vůbec nezvládl. Přitom je spousta případů, kdy se oslabené mužstvo dokáže semknout i vyhecovat a urvat nějaký bod,“ říká Vacula.
„A i kdyby Kunovice dostaly další branky, pořád by to nebyla taková ostuda,“ přidává útočník Újezdce.
Mužstvo trenéra Chaloupky za svůj neobvyklý počin inkasovalo pokutu patnáct set korun, navíc nechalo soupeři výhru, na kterou fotbalisté Sokola navázali v neděli, kdy v další dohrávce otočili duel s Nedakonicemi a po obratu ve druhé půli zvítězili 4:3.
Dramatický duel rozhodla penalta v 87. minutě, kterou bezpečně proměnil hostující kapitán Kobzinek.
„I když se domácí hádali, všichni viděli, že to byla jasná ruka. Bylo to jednoznačné,“ tvrdí Vacula.
Hráči Újezdce zvládli důležitý duel, ale po první půli by si na ně nikdo z diváků nevsadil.
„Před zápasem v týmu panovala neobvykle dobrá nálada. Na soupeře jsme si věřili, bohužel jsme
po chybě obránce brzy inkasovali laciný gól a dál se trápili,“ popisuje úvod zápasu Vacula.
NAHRÁVAL LEKEŠ
Důrazný Kobzinek sice ve 12. minutě po standardní situaci srovnal skóre na 1:1, Nedakonice ale ještě do
přestávky soupeři utekly na 3:1. „Pomohly nám změny v sestavě. Přesun Slintáka do zálohy a příchod mladého Lekeše, který mi připravil oba góly,“ chválí šikovného parťáka Vacula.
Čtyřiadvacetiletý forvard dvěma dorážkami zavelel k obratu, který završil právě kapitán Kobzinek z pokutového kopu. „Nedakonice už ve druhé půli nic neměly. Naopak my jsme si vypracovali další tři tutovky,“ říká Vacula.
Rodák z Těšova pomohl Újezdci k posunu na desáté místo v tabulce. Spokojenost v klubu s výsledky ani
umístěním ale v žádném případě nepanuje. „Ambice byly vyšší. Chtěli jsme získat víc bodů, bohužel se nám na podzim až tolik nedařilo,“ mrzí Vaculu.
Bývalý hráč Uherského Brodu v první polovině sezony odehrál pouze šest utkání, ve kterých si připsal
pět branek. „Nepatřím mezi klasické střelce. Dříve jsem hrával i na kraji zálohy, teď jsem hlavně v útoku,“ líčí Vacula.
Na fotbal už nemá tolik času jako dřív. Jako student už podruhé za sebou odletěl do zámoří, kde nejen pracoval, ale také hodně cestoval.
Zážitky z cest ale přebil nedohraný duel s Kunovicemi. Na něj bude nejen Vacula dlouho vzpomínat.