ROMAN SE STÁLE DRŽÍ V REPUBLIKOVÉ ŠPIČCE

05.12.2023 05:01

24. 11. 2023 jsme vyrazili na 3.pokračování republikových turnajů do Jablonce nad Nisou a Liberce.

Obě akce tzn. jak U19 v Jablonci, tak U17 v Liberci pořádal oddíl PINK Liberec, kam se republikové turnaje vrátili po 3 letech.

1.zápas: 3.Jandečka

Dle nasazení ve skupině i v celém turnaji vypadal Roman jako jasný favorit, ale realita na stolech byla jiná. V tomto prvním zápase začal Roman skvěle. Dobrý servis a první rychlý topspin stačil na pohodové vítězství 11:6. Ve druhém setu Roman taky vedl, ale v závěru náskok ztratil a prohrál koncovku 12:14. Třetí set velmi vyrovnaný se šťastným koncem pro nás 11:9 a vedení 2:1. Opět pokles koncentrace a prohra ve čtvrtém setu (-7). Rozhodující set ovšem Roman zvládl skvěle, hned na úvod si vypracoval asi 4bodový náskok a ten si udržel až do konce a celkově vyhrál 3:2 (6,-12,9,-7,6)

2.zápas: 2.Petrtýl

Druhý zápas s kamarádem, se kterým spolu nastupují ve čtyřhře, byl opět souboj jako „na houpačce“. Navíc Šimon porazil čtverku ve skupině Šafáře těsně 3:2, takže se čekaly boje o postup do posledního zápasu. Začátek pro nás vypadal velmi dobře 1.set pro nás (3), druhý set soupeř (-7), třetí opět Roman (3) a tím vedení 2:1. Roman byl lepší a v průběhu dalšího 4.setu vedl a vypadalo to, že pětisetové drama nebude, ale opět ztráta koncovky (-9) a bylo to 2:2. Stejně jako v minulém zápase Roman pátý set rozjel skvěle a vyhrál ho jasně 11:4 a připsal si vítezství i ve druhém zápase. Ale postup jistý rozhodně neměl, protože dvě výhry 3:2 v takto vyrovnané skupině mohou být zrádné.

3.zápas: 4.Šafář

Před tímto zápasem mi právě tento soupeř připadal ve skupině nejlepší a proto jsem čekal velmi vyrovnaný zápas. Mýlil jsem se, nebyl. Roman nedal Šafářovi žádnou šanci a nakonec roli favorita skupiny splnil i 3.vítězstvím 3:0 (6,7,5) a postoupil do finále Play off turnaje B.

1.kolo (pavouk 64): Volný los

Vzhledem k vítezství ve skupině a vysokému nasazení, postoupil Roman rovnou do 2.kola.

2.kolo (32): Richard Pařízek  - SKST Hodonín

Opět Pařízek, náš „kat“ z minulého turnaje U17 v Ostravě a prakticky podobný jednoznačný průběh prohra 0:3 (-7,-5,-6).

Hodnocení:

Solidní výkon, který odpovídá našim možnostem. Škoda jen, že nás potkal tak kvalitní hráč už ve druhém kole play off turnaje B.

1.zápas: 4.Mandák

Tato skupina byla výkonnostně „přehlednější“ než ta včerejší. V Prvním zápase jsme plnili roli favorita, což se v prvních dvou setech „beze zbytku“ potvrdilo. Šli jsme rychle do vedení 2:0 (6,6,) Ve třetím setu přišlo drobné zaváhání (-9), ale v tom 4. se Romanova výkonnost znovu projevila (6) a „povinná“ výhra 3:1(6,6,-9,6)

2.zápas: 1.Vranka

Tentokrát se role otočili. I když jsme v Praze na turnaji U19A ve skupině Ondru potrápili (prohra 2:3), tady roli favorita zvládl Ondra s přehledem a porazil nás 0:3 (-4,-9,-5) a potvrdil svoji úspěšnost přes 40% ve 2.lize.

3.zápas: 3.Petrtýl

Opět Šimon ve skupině, stejně jako včera v Jablonci. (včera výhra 3:2) A to z těch náhod ještě nebylo všechno, ..ale nepředbíhejme…

Tentokrát přímý souboj o postup. Není jednoduché v takto vyrovnaných zápasech 2krát po sobě stejného soupeře porazit, několikrát se nám to nepovedlo, ale to nebyl naštěstí tento případ. Roman zahrál ještě lépe jako včera a znovu porazil Šimona tentokrát „s rezervou“ 3:1 (7,6,-8,6) a stejně jako v Ostravě postoupil mezi 24 nejlepších turnaje A.

1.kolo play off: Richard Pařízek (SKST Hodonín)

A zase ten Pařízek! Je až neuvěřitelné jak si ta náhoda s našim losem pohrává. Stejný soupeř ve třech posledních turnajích v play off!. Prohra 0:3 (-3,-5,-6).

Ríšova úspěšnost přes 50% ve 3.lize je prostě znatelná.

Čtyřhra:

Společně s Šimonem Petrtýlem (TTC Elizza Praha)

hned 1.kole prohráli s dvojicí: Marek Šimanovský a Lukáš Mandák  (oba Sokol Horažďovice) 1:3 (5,-9,-8,-6)