Sezona 2022/2023-7.divizní

(„velký záchranářský zázrak“)

A-tým

Před touto sezonou nás, po třech letech, opustil nejlepší hráč Karel Orlovský, který se vrátil do Dolního Němčí hrát 3.ligu. Tato změna oslabila nejen naše A-čko v divizi, ale taky B-čko v KS2, protože jeho nejlepší hráč Roman Lekeš musel doplnit základní soupisku A-týmu.

I přes toto oslabení se nám od začátku sezony dařilo držet uprostřed divizní tabulky a nakonec jsme skončili na neuvěřitelném 6.místě. Velkou zásluhu na tomto skvělém výsledku mají překvapivě výborné výkony Romana Lekeše, který jako nováček v této soutěži předčil i ostřílené hráče základní sestavy.

Úspěšnost v % (bilance: počet výher-proher):

Pavel Lekeš 65% (42-22), Roman Lekeš 50% (35-34), Michal Švehla 44% (26-33), Peter Kováč 40% (25-37), Jakub Surý 50% (4-4)

B-tým

V B-éčku, které poprvé v historii postoupilo do krajské soutěže (KS 2tř.sk.A) zůstal lídrem Jakub Surý, který svou roli zvládl skvěle. Loni v této soutěži měl na hostování v Nivnici úspěšnost necelých 59% a letos skončil s 85% druhým nejlepším hráčem celé soutěže a současně i velmi platným hráčem našeho A-čka, takže také velký výkonnostní progres.

Před sezonou jsme družstvo posílili o Michala Janíka, který řadu let hrál v Břestku nejvyšší regionální-okresní soutěž (RP1) s úspěšností kolem 70%. Michal je současně vedoucím Regionálního svazu stolního tenisu (STUH) a současně jeden nejvyšších představitelů Zlínského krajského svazu stolního tenisu (ZKSST), takže novinky ze svazů máme „z první ruky“.

B-tým bojoval v KS 2 třídy ve skupině A o záchranu do posledního kola. Ani 4 výhry z potřebných 10ti Jakuba Surého ve většině zápasů, nestačili často na výhru v celém utkání. Tato soutěž byla, na rozdíl od sk.B, velmi vyrovnaná po celou sezonu. Ještě před posledními dvěma zápasy mělo naše B-éčko bilanci 6-výher, 6-remíz a 8-proher a i přesto byli v tabulce až na 3.místě od konce s reálnou možností sestupu. Tato příčka by zaručovala záchranu pouze v případě pokud by z 3.ligy sestoupilo jen jedno družstvo do našeho kraje a to poslední TJ Sokol Kostelec-Zlín, ale v ohrožení byli ještě Valašské Meziříčí a Dolní Němčí, …to by nás potom čekala baráž-kvalifikace o udržení. Pro jistou záchranu bylo potřeba se umístit o příčku výše nejhůře na 4.místě od spodu tabulky tzn. 9. z 12ti. Situace před posledními dvěma zápasy byla pro nás velmi optimistická, protože jsme zajížděli do 11.Kroměříže B a k poslednímu 12.týmu do Slušovic. Navíc jako favoriti s výraznými výhrami z prvních domácích zápasů (13:5 a 12:6). Ovšem realita na soupeřových stolech byla jiná. Po dramatických zápasech jsme remizovali v Kroměříži B 9:9 a prohráli ve Slušovicích 8:10, ale i ta remíza měla cenu „zlata“. V současně hraných utkáních totiž Morkovice, které měli stejně bodů jako my, dvakrát prohráli, takže nakonec pro nás 9.příčka a jistota záchrany.

Úspěšnost v % (bilance výhry-prohry):

Jakub Surý 85% (73-12), Michal Janík 43% (38-50), Radomír Březina 32% (18-38), Jaroslav Chmelař 26% (18-49), František Man 32% (9-19), Adam Kročil 25% (4-12), Josef Brulík 25% (1-3)

C-tým

Pro C-éčko, které loni hrálo 2.nejvyšší regionální-okresní třídu (RP2) a skončilo na 8.místě, jsme po odmítnutí družstev, které se umístili před námi, přijali možnost hrát o třídu výše tzn. RP 1.třídy. A jak jsme předpokládali, tak tento výkonnostní skok byl velký. Hlavním záměrem bylo, aby si mladí perspektivní hráči zkusili kvalitnější a rychlejší soutěž a abychom tím urychlili jejich sportovní vývoj. Což se, troufám si říci, podařilo. Opět boj o záchranu až do konce a znovu s dobrým koncem. Nakonec 10.místo z 12ti (3. od konce), které nám zajišťuje záchranu. Svou pomoc nám opět nabídl zkušený Jožka Brulík a je až neuvěřitelné jakou výkonnost si tento hráč bez tréninku drží. Také musím vyzdvihnout skvělé výkony Stanislava Heinricha, který tak vysokou soutěž hrál pravidelně poprvé a s úspěšností kolem 50% byli společně s Jožkou hlavními strůjci záchrany.

Stanislav Heinrich 46% (24-28), Josef Brulík 48% (14-15), David Surý 27% (19-49), Sklenář Marek 27% (20-54), František Man 34% (10-19), Michal Procházka 33% (12-24), Jaroslav Chmelař 27% (5-13), Tomáš Králík 17% (5-23)

D-tým

Déčko hrající o 2 soutěže níže jako C v RP3, se pohybovalo celou sezonu v bezpečném středu tabulky. I když často nehrálo v nejlepší sestavě, tak se nakonec umístilo na 5.místě. Mužstvo je postaveno na mladých hráčích, kterým v první polovině pomáhal St. Heinrich. Pro toto mužstvo bychom v případě možnosti v příští sezoně uvítali i soutěž vyšší tzn. RP2.

Stanislav Heinrich 66% (26-13), Sklenář Marek 61% (43-27), David Surý 60% (44-29), Tomáš Králík 50% (13-13), Petr Švihký 43% (13-17), Radek Kočica 24% (12-38)

Mládež – republikové turnaje:

S Romanem Lekešem se zúčastňujeme už 3.rokem nejvyšší republikové úrovně bodovacích turnajů. (BTM). Letos hrál ve věkové kategorii U17, kde potkával o rok starší hráče a potom nastupoval v kategorii U19, kde hráli až o 3roky starší soupeři, většinou s ligovou výkonností, což byla výborná zkušenost.

Nakonec skončil ve své věkové kategorii U17 na 25.místě, když z 6ti turnajů 5x postoupil mezi 24 nejlepších.

V kategorii U19 skončil na 67.místě v ČR, když se 2x kvalifikoval do kategorie „A“ pro 48 nejlepších.

(po eliminaci ročníku 2004 bude začínat příští sezonu na 53.místě)

Mládež – krajské turnaje:

Jako každoročně se zúčastňujeme i krajských bodovacích turnajů (KBTM).

Celý seriál se skládá z 8 turnajů a počítá se z nich 5 nejlepších výsledků.

Jedná se o kategorie:

OPEN (všechny věkové kategorie včetně dívek)

Junioři-U19, dorost-U17, starší žáci-U15, mladší žácí-U13, nejmladší žáci-U11

Roman v kategorii dorostenců U17 i v kategorii juniorů U19 skončil na 4.místě, když 3.místa ztratil trochu nešťastně až v tom úplně posledním turnaji ve Slavičíně. Roman, kterému stačilo skončit nejhůře čtvrtý, začal turnaj výborně. Kdy postupoval mezi nejlepších 8 s výhrou s Tomášem Málkem z KST Zlín a stačilo mu porazit dalšího zlínského hráče Vojtěcha Ždánského, kterého většinou poráží. Bohužel ale v tomto klíčovém zápase prohrál 1:3 a nedostal se do nejlepší čtverky a tím umožnil Radovanovi Březinovi, který postoupil suverénně, si druhé místo zajistit. KST Zlín totiž omylem na turnaj nepřihlásili Filipa Račáka, který po rozlosování zjistil, že na rozpisu nefiguruje, a který by s největší pravděpodobností uhrál 2.místo. A to bylo právě umístění, které nutně potřeboval Březina, aby Romana celkově předstihl. Na závěr turnaje mu potom další spoluhráč s KST Zlín Filip Dufek „pomohli“ v závěrečném boji ke 2.místu.

Krajským vítězem v kategoriích U15, U17 a U19 se stal Matěj Kolečkář (KST Hluk), který prakticky neměl konkurenci. Vyhrál všech 5 turnajů do kterých nastoupil. Druhé místo už před posledním turnajem měl jisté už zmíněný Filip Račák z KST Zlín (roč.2010!), který ovládl kategorii U13.