HODOVÉ STŘÍBRO

27.06.2014 00:18

V sobotu 21. června se žákovský výběr zúčastnil fotbalového turnaje v Zarazících. Ten pořádal náš spřízněný oddíl TJ KEN Veselí nad Moravou.
Turnaj byl určen pro starší žáky, hrálo se 7 + 1 („od vápna po vápno“) 1x 30 minut, systémem každý s každým,  pískali delegovaní sudí z OFS Hodonín, zúčastnilo se pět týmů: SOKOL ŽÁDOVICE, SOKOL UJEZDEC-TĚŠOV,  SOKOL HR.LHOTA, SK AGRO VNOROVY a domácí TJ KEN VESELÍ NAD MORAVOU.
Celkově byla akce velmi dobře zorganizována. Nechybělo občerstvení ani pěkné ceny na závěr.
My měli sestavu složenou podle hesla „kdo mohl, ten jel“. Ale i tak se povedl hezký výsledek.
Kluci obsadili celkové 2. místo, když o medailovém pořadí rozhodovalo až celkové skóre.

Sestava a výsledky:

Srník Ondřej, Daněk Michal, Kundrata Michal, Lekeš Filip, Kubáň Jakub, Řehák Karel,
Brulík Marek, Hlinský Jakub, Mikliš Vít a  Bachůrek Vojtěch

TJ SOKOL ÚJEZDEC – TĚŠOV   -   SK AGRO VNOROVY   2 : 3

Branky: Filip Lekeš, Marek Brulík

Zápas, ve kterém si zvykáme na terén, systém hry i sami na sebe. Nedaří se Ondrovy, v útoku nemáme rychlost (Míša Daněk, Marek Brulík).
Ve třetí minutě brejk soupeře a prohráváme 0:1. O minutu později uniká Filip, nahrává Markovi Brulíkovi a ten srovnává na 1:1.
Hra se srovnává a útoky se střídají na obou stranách.
Ve 12. minutě obešel Filip tři soupeřovy hráče a dostává nás do vedení 2:1.
Za minutu je ale zase všechno srovnáno. Branku dostáváme z přímého kopu – 2:2.
Šest minut před koncem Ondra zaváhal při výběhu na míč a útočník Vnorov toho dokázal využít – 2:3.
I přes velký tlak se nám vyrovnat už nepodařilo.

TJ SOKOL ÚJEZDEC – TĚŠOV   -   SOKOL HROZNOVÁ LHOTA   3 : 2

Branky: Filip Lekeš 2, Marek Brulík

O přestávce mezi těmito zápasy za mnou přišli kluci s prosbou aby do branky šel Míša Daněk a do pole Ondra. „Potřebujeme někoho rychlého“, žadoní kapitán Filip….“Já se v té malé brance nemůžu soustředit“, komentuje své předešlé vystoupení Ondra.
Pravda je, že jsem o této variantě přemýšlel už dopoledne a oběma klukům vzal náhradní dresy.
Výměna se vyplatila. Míša mezi třemi tyčemi nezklamal a Ondra opravdu pomohl Filipovi a Míšovi Kundratovi rozhýbat a zrychlit naši hru.
Od 5. minuty sice prohráváme 0:1, ale kluci bojují a dotírají na soupeřovu bránu jak jen to jde. A vyplatilo se. Důsledný Filip v 18. minutě srovnává skóre- 1:1.
O pět minut později zaváhala naše obrana a zase prohráváme o gól – 1:2.
Jenže o minutu později vysílá dopředu dlouhý míč Míša Kundrata, Filip ho tečuje a Marek usměrňuje do sítě – 2:2.
A hned v další minutě , po dlouhém odkopu Míši Daňka, Filip znovu rozvlnil síť za zády gólmana Vnorov – 3:2. Další zvrat už naši nepřipustili a připsali si tři body do tabulky.

TJ SOKOL ÚJEZDEC – TĚŠOV   -   TJ KEN VESELÍ n. M.   3 : 1

Od 5. minuty prohráváme s pořádajícím týmem 0:1. To oba Michalové chybovali. Stoperovi nevyšla klička a brankář pozdě vyběhnul proti útočníkovi.
Dalších deset minut je hra vyrovnaná a je na co se dívat. Míša Daněk branku odčiňuje výborným skokem pod nohy soupeře a i ostatní bojují přímo vzorově.
Výsledkem je vyrovnávací branka Filipa v 18. minutě, po příhře od Marka – 1:1.
To už jsme pány na hřišti. Máme další šance (Ondra, Marek). Ve 27. minutě se raduje opět Filip. Doráží gólmanem vyraženou Markovu střelu – 2:1.
A Marek svým důrazem zařídil třetí náš gól. Prostě se protlačil jako tank přes obránce a vystřelil – 3:1.
Radost převeliká. A kluci sami začínají sledovat výsledky a body ostatních. Tři týmy máme před závěrečnými zápasy tři body.

TJ SOKOL ÚJEZDEC – TĚŠOV   -   SOKOL ŽÁDOVICE   7 : 0

Branky: Filip Lekeš 4, Marek Brulík 2, Ondra Srník

Už v 5. minutě vedeme 3:0. To se postupně trefili Filip, Marek a Ondra. A ta jeho branka byla velice hezká. Filip nacentroval z leva, Ondra si naběhl na hlavičku a pavouci z branky utíkali. Míč vymetl „šibenici“.
Kluci hrají v pohodě a snaží se o co nejvíc zásahů do branky soupeře. Všem je nám jasné, že skóre bude rozhodovat o konečném umístnění. Žádovice sice nic nevzdávají, ale velkým soupeřem nejsou. Škoda, že klukům spousta šancí nevyšla.
Ale ta parta je dnes naprosto vzorová. Jak v chování mezi zápasy, tak při samotných utkáních. Kluci se hecují, drží pospolu a ti starší dost mladým pomáhají. Ti na oplátku dokazují, že jsou v týmu platnými borci.

Konečné druhé místo je pro všechny radostnou odměnou.

Navíc Filip Lekeš je po právu vyhlášen nejlepším hráčem turnaje.