TJ Sokol Újezdec – Těšov  -  TJ Kvasice  4 : 5 (3:2)

Sestava: Řezníček Tomáš – Hnitka David, Kundrata Michal, Daněk Michal, Vaškovic Marek
- Jančář Petr, Lekeš Jan ©, Bachůrek Leoš (58' Srník Ondřej), Koplík Michal
- Kelíšek Tomáš, Lekeš Filip

Na střídání: Hlinský Jakub, Kelíšek Miroslav, Brulík Marek, Pindeš Jakub

Branky: Filip Lekeš 2 (20' 2:0, 45' 3:2), Jan Lekeš 1 (11' 1:0), Ondřej Srník 1 (74' 4:5)

ŽK: Kundrata Michal

Dát v Krajské soutěži čtyři banky, to je moc fajn…ale pět dostat, je dost zlé (blbé).
Od začátku bylo jasné, že zápas pro nás nebude lehký. Soupeř působil fotbalovějším dojmem, jeho akce byly přímočařejší, přihrávky přesnější, pohled na hru hezčí. Naši kluci jen míče bezhlavě odkopávali na druhou polovinu hřiště.
Zlom přišel s první brankou. Honza Lekeš překonal nejistého gólmana hostí („perlička“: za soupeře je v bráně hráč z pole, u nás druhý gólman má další zápis do listiny střelců) střelou z přímého kopu. Našim jako kdyby narostla křídla. Začali se víc prosazovat, víc se drát k bráně hostí. Odměnou byla druhá branka po hezké akci zakončené Filipem.
Ale stačilo dalších několik minut a skóre je srovnáno. Kontaktní gól přišel jen minutu po naší hezké kombinaci. Střela hostujícímu hráči vyloženě sedla. O pět minut později další chytrá střela zapadla do naší sítě.
A znovu je na hřiště smutné pokoukání. Znovu jen slepě odkopáváme míče, žádná mezihra.
Filipův centr, který si obránce Kvasic srazil do vlastní „šibenice“ znamenal naši radost v poslední minutě první půle.
Po obrátce se kluci jakž takž snažili o kombinační hru, ale důrazní a fyzicky vyspělejší hosté pomalu získávají převahu. Tu dokázali trefami v 57., 62. a 64. minutě. A jsme na kolenou. Góly jsou totiž po našich hrubkách. Jmenovat viníky nemá smysl. Oni sami vědí kdo kde co pokazil. Navíc všichni měli v zápase i hezké momenty.
Bohudíky se naši osudu vzepřeli. Bojují, chtějí nějaký ten bodík získat. Odměnou je Ondrova hlavička po rohovém kopu, končící v síti. Makáme dál. Hosté ale jednogólový náskok uhájili.
Možná i díky rozhodování sudího. Vždyť faul na Filipa v druhém poločase (kopačka bránce v jeho obličeji) si koledoval o penaltu.
A o pár minut později „kosa“ na stejného hráče a následné podkopnutí Ondry bylo na červenou i žlutou kartu. Ani jedno se nestalo.
Jen náš nejlepší střelec se v úterý na tréninku objevil se sádrou na pravé noze a o berlích…
I přes prohru si dnes naši borci pochvalu zaslouží. Mimo úvodní desetiminutovku uhráli vcelku slušný zápas.