TJ Sokol Újezdec-Těšov - 1.FC Slovácko B 4:0 (2:0)

30.04.2018 11:46

Třetí výhra v řadě s nulou

V neděli jsme zaslouženě deklasovali rozdílem třídy "Derflany" 4:0 a posunuli jsme se před úterní dohrávkou ve Zborovicích už na 7.místo v tabulce. Pokud by se nám podařilo zase naplno bodovat ve Zborovicích a Ludkovice nevyhrají v Tlumačově, poskočili bychom dokonce až na 5.místo v tabulce, takže motivace na zítřejší utkání je jasná. V počtu obdržených branek držíme v tabulce už pátou příčku a v počtu vstřelených branek jsme už šestí. Také celý tým v čele s Bladem drží už 290 minut čisté konto a Jirka kapituloval pouze 2x z pokutových kopů a jednou jsme si dali vlastence. V jarní tabulce jsme na druhém místě za Kunovicemi. O to pikantnější bude náš vzájemný souboj příští neděli dopoledne v Kunovicích. A teď se vrátím zpátky k utkání za Slováckem B. Hráči už od počátku zápasu plnili na 100% to, co jsme si řekli před utkáním v kabině a okamžitě jsme se snažili přenášet těžiště z naší pravé přetížené strany do volného prostoru na levé straně hřiště. Soupeř má velmi kvalitní levou stranu a téměř všechno také touto stranou tlačil. Navíc jsme byli velmi dobře nachystaní na rozehrávku soupeře od gólmana přes obránce a velmi dobře jsme je presovali a chytře napadali. S tímto se rezerva Slovácka nedokázala vyrovnat prakticky po celé utkání a kupili jednu chybu za druhou v rozehrávce díky našemu velmi dobrému pohybu. Bylo to sice fyzicky náročné, ale kluci to bravůrně zvládli a tím jsme si po celý zápas vytvářeli spoustu šancí a dali také čtyři krásné góly. Velmi dobře jsme také zahrávali veškeré standardní situace a hlavně rohy, po kterých padly taky naše dvě branky ve druhém poločase. Sled branek: ve 14.minutě dostal Filip balon mezi stopery Slovácka a šel sám na brankáře Zatloukala a tentokrát z těžší pozice než ve Starém Městě nezaváhal a po kličce zavěsil do prázdné svatyně hostí a bylo 1:0. Ve 24.minutě po dlouhém balónu z obrany Roman zavěsil nekompromisně z dobrých 25 metrů přes vyběhnutého brankáře Slovácka. Ve druhém poločase nejprve v 53.minutě po rohu opět důrazný Tomáš doklepl míč do sítě hostí a hned o 3 minuty později tedy v 56.minutě opět po rohu a závaru před brankou brankáře Zatloukala, prostřelil z malého vápna všechno co mu stálo v cestě Filip a dal tak svůj šestý víkendový gól (4 v sobotu za dorost). Až do konce utkání jsme dále zatápěli hostům a myslím, že jsme předvedli po Šumicích svůj nejlepší jarní výkon. Klukům chci poděkovat opět za velké srdce a bojovnost, která nás zdobí v jarních zápasech. V úterý 1.máááje v 16.30 hrajeme dohrávku ve Zborovicích a doufám, že navážeme na poslední tři výhry v řadě a navlečeme snad další vítězný korálek. Nebude to ovšem jednoduché a takové utkání, kde tonoucí se stébla chytá se hrají daleko hůře jak proti fotbal hrajícím soupeřům jako je Staré Město či právě Slovácko B.

Branky: 14. a 56. Lekeš Filip, 24. Vacula Roman, 53. Smejkal Tomáš.
ŽK: 23. Uher Pavel, 50. Indra Patrik

Sestava:  Pochylý Jiří - Kundrata Michal, Kobzinek Miroslav (K), Šmíd Martin - Lekeš Jan, Červinka Adam (68.Jančář Petr), Smejkal Tomáš (60.Janča Vojtěch), Uher Pavel, Indra Patrik - Vacula Roman (87. Katrňák Radek), Lekeš Filip (62. Coufalík Miroslav).

Připraven ještě byl: náhradní gólman Srník Ondřej.

Omluveni: Vrba Vojtěch ( do konce sezony už nenastoupí) a zranění Zábranský Martin s Davidem Hrubošem, který má pochroumané kolenní vazy a v nejbližších dvou utkáních do mistrovských bojů určitě nezasáhne.