TJ Sokol Újezdec-Těšov - TJ Šumice 2:1 (2:1)

02.04.2018 15:26

VÍŤĚZNÉ DERBY

Konečně jsme se dočkali prvního mistrovského utkání a zrovna nás čekalo derby a vedoucí mužstvo TJ Šumice. Utkání řídila trojice delegovaných rozhodčích Smirnov - Ševčík, Doležal. Utkání přihlíželo 300 diváků a myslím, že to bylo derby jak má být a nikdo se nenudil: "Já teda určitě NE":-)). Od začátku zápasu bylo cítit nervozitu na obou stranách a v 5.minutě  špatný odkop hostujícího gólmana zachytil Kanec a nabídnutou šanci s přehledem proměnil a vedli jsme 1:0. Potom už začali zlobit hosté a s pomocí větru měli několik standardních situací a rohů, které po většinu likvidoval velmi pozorný a spolehlivý Bleid v naší brance. V 18.minutě šel sám na hostujícího gólmana José Lekítko a ač jsme přesně tyto situace zkoušeli na tréninku, nabídnutou možností pohrdnul a nastřelil pouze gólmana hostí. Hosté poté nastřelili tyč a odražený balón se štěstím odvrátil Kobza na roh. Ve 24.minutě si fanoušci mohli zakřičet znovu goooool po krásné střele Pincka z hranice vápna pod břevno a bylo to 2:0. Pak ještě José z trestňáku nastřelil břevno a poté měli opět hosté několik standartek, kterýma nám zatápěli po celý první poločas. Ve 34.minutě po jedné ze standartek pískl hlavní sudí pentlí za faul ve schrumáži a hostující Pilka ji s přehledem proměnil. Potom jsme zase my ohrozili několikrát hostujícího gólmana po střelách Kance a Filipa, ale ten vytáhl dva parádní zákroky a hosty tak podržel a napravil svoje úvodní zaváhání. Poločas tak skončil 2:1 pro naše barvy, ale ač jsme vedli, musel jsem v kabině zvednout hlas a klukům domluvit, abychom zvýšili ve druhém poločase jednak pohyb, ale hlavně přidali v osobnich soubojích a vyvarovali se taky naprosto zbytečným faulům okolo našeho vápna a přestali tak sami vytvářet hostům možnosti ohrožovat naší branku. To jsme ve druhém poločase do puntíku splnili a prakticky jsme už hostům téměř nic nedovolili. Po celý druhý poločas mělo utkání vysoké tempo a myslím, že divácky bylo velmi atraktivní a zajímavé a hlavně napínavé až do konce. V 77.minutě bravůrně vytáhl hostující gólman perfektně kopnutý Kancův trestňák V 83.minutě bohužel neproměnil náš kapitán Kobza pentli za ruku hostí v pokutovém území a zabrnkal nám ještě posledních 7 minut na nervičky, ale naše velmi pozorná obrana už zvrat v utkání nepřipustila. Kluky musím pochválit za obrovskou bojovnost a ač nám první poločas trošku svazovala nohy nervozita, tak po celou dobu jsme šli srdíčkem za třemi body a to se nám taky podařilo s hvizdem rozhodčího v 91.minutě. Příští týden nás čeká další derby v Drslavicích v sobotu v 15.30 hod.

Branky: 5. Vacula Roman, 24. Indra Patrik - 34. Pilka Stanislav z penalty.

ŽK: 45. Šmíd Martin, 54. Hruboš David - 9. Kunovský Radim, 56. Kelíšek Michal, 88. Žampach Jan

Sestava:  Pochylý Jiří - Kobzinek Miroslav (K), Hruboš David, Šmíd Martin -  Jan Lekeš, Smejkal Tomáš, Vrba Vojtěch (46. Coufalík Miroslav), Uher Pavel, Indra Patrik (86. Jančář Petr) - Lekeš Filip, Vacula Roman.

Přípraveni ještě byli: Zábranský Martin, Katrňák Radek, Janeček Tomáš.

Omluveni: Janča Vojtěch, Červinka Adam.