VYDŘENÁ, ALE ZASLOUŽENÁ VÝHRA

20.10.2016 18:07

Neděle 16.10.2016                                           KS dorost


TJ Dolní Němčí  -  TJ Sokol Újezdec – Těšov 0 : 1 (0:0)

Sestava: Řezníček Tomáš – Hnitka David (84' Pindeš Jakub), Kundrata Michal, Daněk Michal, Vaškovic Marek  - Jančář Petr (60' Koplík Michal), Lekeš Jan © Bachůrek Leo,
Srník Ondřej (90' Brulík Marek) – Lekeš Filip, Kelíšek Tomáš (90' Hlinský Jakub)

Branka: 76' Jan Lekeš

Výhra, na kterou se kluci dost nadřeli. S tím se ale počítalo. Do Dolního Němčí se nikdy nejezdí lehce získávat body.
První poločas moc fotbalovosti nepřinesl. Hrálo se více ve středu hřiště, s občasnými výpady.
Osobně mi připadalo, že naše sestava v minulém zápase a její výkon, působila daleko lépe.
Až po obrátce začala obě mužstva ukazovat více ze svého fotbalového umění. Ale taky se začalo více „jiskřit“. Kluci se znají a tak sem tam nějaká provokace byla.
Ale taky šance na obou stranách. Nijak sice výrazné, ale vyděsit vyděsily. Postupem času bylo zřejmé, že tento zápas bude o jednom gólu.
U nás se ukázalo jako velmi účinné vysunutí Honzy Lekeše do útoku. Jeho agresivita a důraz na domácí obranu dost působily. Spolu s Ondrou v druhé půli burcovali ostatní do boje.
Však taky branka, kterou dosáhl, byla po vzorovém důrazu a dohrání akce. Domácí gólman tak dlouho otálel s rozehrávkou až míč napálil na dotírajícího Tomáše Kelíška. Od něho odražený míč Honza usměrnil tam, kam se nám to velmi líbilo. Do domácí svatyně.
Marně se brankář domáhal Tomovy ruky. On si jen bránil obličej (výklad pravidel zde). Tak dlouho se kluk rozčiloval, až si vykoledoval žlutou kartu. Přitom měl tolik času na rozehrání míče jinam. Po zápase si dovolil dost neslušných výrazů na sudího a tak červená karta byla na místě.
Těch zbývajících patnáct minut se na hřišti strhla pravá fotbalová bitva. Naši ji ale zvládali s přehledem. Navíc domácí dohrávali v deseti (v jeden moment dokonce hráli v devíti). Fyzicky zápas nezvládli.
Naše vítězství mohlo mít pojistku ještě před závěrečným hvizdem, ale to by Tomáš v šanci místo střely musel zvolit nahrávku na Ondru a další dobíhající hráče, nebo Filip pálit z dálky do odkryté branky a ne kličkovat.
Ale i tak patří všem na hřišti i na lavečce ohromná pochvala.
Zažil jsem toho s kluky mnoho (a v Dolním Němčí obzvlášť), ale aby nám vtrhnul domácí pomezní a hlavní pořadatel (ten se dokonce sápal po Honzovi) do kabiny po zápase, to ještě teda ne.   
I takové momenty vypjaté bitvy přináší.

FOTO

-josr-