ZASLOUŽENÁ PORÁŽKA

25.09.2016 18:56

Sobota 24. 9. 2016        KS dorost


TJ Nivnice  -  TJ Sokol Újezdec – Těšov  5 : 1  (4:1)

Sestava: Řezníček Tomáš – Hnitka David, Lekeš Jan ©, Daněk Michal, Vaškovic Marek
- Koplík Michal (83' Hlinský Jakub), Lekeš Filip (64' Pindeš Jakub), Bachůrek Leoš, Jančář Petr – Kelíšek Tomáš (86' Kelíšek Miroslav), Brulík Marek       
- (46' Kundrata Michal)

Branka: 33' Filip Lekeš 1 (2:1)

V podstatě zasloužená porážka našeho týmu.
Pravděpodobný nivnický rodák J. A. Komenský prý prohlásil: „Škola hrou“. A místní hráči nám dokázali, že i fotbal je hrou. Ne jen bezhlavým pobíháním a nakopáváním.     

Na trénincích, při rozcvičení před zápasem, tam vždy dokáží kluci hrát krásné „bago“, nahrávat si, podporovat se. Ale přijde zápas a je všechno jinak.
Pár jedinců si chce vzít zodpovědnost jen na sebe a hra vypadá jako kdyby za nás nastoupila přípravka. Nakopávání míčů, bezhlavé pobíhání, dohadování.
K tomu všemu se musí přičíst nepravidelná docházka některých hráčů na tréninky. Bez pohybu, rychlosti a zodpovědnosti to totiž dál moc lehce nepůjde…ale to už je obehraná fráze…

Samotný zápas se zprvu proti nám zase tak špatně nevyvíjel. Přestáli jsme pro nás vždy tak kritických úvodních pět minut, vytvořili si i pár šancí…ale to zakončení?!
Takže opět brzy potrestání v podobě dvou branek (a opět po našich chybách). Troška naděje po Filipově brance, ale pak pomalu už jen zmar a zklamání.
Dost časté rychlé kombinace po křídlech motají našim krajním obráncům i stoperům pěkně hlavy.
Pravda je ale i to že, domácí (posíleni sedmi hráči z ČSK Uh. Brod) hráli na hranici pravidel a sudí měl asi kapsy s červenými kartami zašité. Nebylo by tak možné, aby bez potrestání prošly zákroky na Tomáše, Michala a hlavně ten na Filipa ke konci prvního poločasu. Filda ještě nějakou tu minutu na hřišti vydržel. Po dalším okopávání v druhé půli to ale musel vzdát.
Ještě, že Tomáš několik ošemetných střel vyrazil, skóre mohlo být hrozivější.

Muselo by se stát moc špatného, kdyby naši dorostenci tuto soutěž hned po prvním roce opustili. A tak důraz na tu další je, myslím si, už teď na místě. Určitě by stálo za to již nyní budovat tým na příští sezonu.

FOTO

Co napsali domácí

-josr-