Historie v UT

 

 

 

„Novodobá“ historie stolního tenisu, která měla navazovat na úspěšnou minulost  musela na sebe skoro 20 let čekat.

Zahájili ji v letech 1984-1985  Stanislav Heindrich, Stanislav Živnéř (hrají doposud) a Ladislav Heindrich, kteří  asi po 2 letech tréninku přihlásili mužstvo do základní okresní soutěže III. třídy. V mužstvu také  hrávali : František Man, František Hanák,  Jiří Jančář, …a další.

Velkým zlomem a obrovským přínosem v těchto novodobých  začátcích bylo zahájení činnosti pravidelného mládežnického stolního tenisu pod vedením dlouholeté hráčky Dagmar Mojžíškové (za sv.Čechové),  která organizovala pravidelné turnaje z nichž  z toho nejpopulárnějšího Vánočního,  vyvstali noví budoucí hráči, kteří se začali aktivně zapojovat do pravidelného mladežnického tréninku. Patřili mezi ně: Josef Brulík, Pavel Lekeš, Lumír Mojžíšek, … a další.

V letech 1990-1991 se podařilo postoupit do II. třídy okresní soutěže, která se nepodařila udržet,  ale dalším rokem se postup opakoval a mužstvo hrálo tuto soutěž asi další 4roky. Tehdejší sestava byla: vedoucí oddílu  Josef Brulík, Pavel Lekeš, František Man, Stanislav Živnéř, Mojžíšek Lumír.

V letech 1997-1998 se  postoupilo do okresní soutěže I.třídy, která se hrála asi 8 let.

V tomto období  se začala výkonnost mužstva zvyšovat a vyvstala potřeba na jedné straně zintenzivnit tréninkové dávky a také rozšířit hráčský kádr. K naplnění těchto záměrů došlo v sezoně 2003/2004, kdy bylo přihlášeno „B“ mužstvo do základní okresní III.třídy a které díky dlouhodobým vynikajícímm výkonům Františka Mana postoupilo z druhého místa do OS II.třídy. V této době se také rozšířil pravidelný trénink na 2xtýdně.

 

Sezona 2004/2005 postup do „kraje“

O rok později v sezóně 2004/2005 je jeden z největších milníků oddílu, kdy mužstvo „A“ vyhrává nejvyšší okresní soutěž a postupuje do krajské soutěže II třídy. (dále KS II.třídy)

Byli u toho tito hráči „A“ mužstva: vedoucí oddílu Pavel Lekeš,  Josef Brulík, Stanislav Živnéř, František Man, Lumír Mojžíšek.

Před další sezonou 2005/2006 se oddíl opět rozrůstá. Je založeno mužstvo žáků pod vedením Pavla Lekeše a Josefa Brulíka. Z poměrně velkého množství mladých zajemců se objevují perspektivní hráči: Michal Švehla, Jakub Šmíd, Ondřej Kňažík, Dominik Uher, Patrik Brulík, Filip Gajdůšek.  Přihlašuje se do soutěže mužstvo „C“

V první sezoně krajské soutěže se „A“ týmu daří a končí na 4. místě což bylo velké překvapení a ukázalo  se, že úroveň stolního tenisu v okrese Uherské Hradiště byla  v porovnání s okresními soutěžemi Zlína,Vsetína a Kroměříže  vyšší. O rok později v  sezóně 2006/2007 už bojuje A-tým o postup,  který se ovšem nedaří a končí opět na 4.místě těsně za třemi postupujícími. Ovšem hned o rok později v sezoně 2007/2008 už vyhráva KS II.třídy a z prvního místa postupuje do krajské soutěže I.třídy (KS I). 

Sestava A týmu:  Pavel Lekeš, Stanislav Živnéř, Martin Orlovský, Josef Brulík, Jaroslav Chmelař, …

Úspěšně si vede i záloha - tým „B“, který postoupil v sezoně 2005/2006  do okresní soutěže I.třídy a stal se velmi silnou rezervou A-týmu.

Sestava „B“mužstva: Josef Brulík, Martin Gavlas, František Man, Jaroslav Chmelař, Michal Švehla, Radomír Březina, …

V sezoně 2006/2007 se zakládá tým „D“

V sezoně 2008/2009 „ A“ mužstvo  hrálo o udržení v KS I.třídy, což se nečekaně snadno podařilo, když se umístnilo na 7.místě. Velkou zásluhu na tomto výsledku má i příchod zkušeného Pavla Orlovského dlouholetého divizního hráče.

Sestava „A“ mužstva: Pavel Lekeš, Pavel Orlovský, Stanislav Živnéř, Martin Orlovský, Josef Brulík

V sezoně 2008/2009 se zakládá tým „E“ , jehož základem jsou mladí dorostenci.

V těchto letech oddíl stolního tenisu patří  hned po Dolním Němčí  mezi největší oddíly v okrese a svou velikostí a herní kvalitou se zařazuje mezi oddíly jako jsou Nivnice , Kunovice, Uherské Hradiště.

 

 

 

Přehled soutěží a hráčů 2009/2010:

 

„A“-mužstvo- KS I.třídy : Pavel Lekeš, Pavel Orlovský, Stanislav Živnéř, Martin Orlovský

„B“-mužstvo- RP I.třídy: Josef Brulík, Martin Gavlas, Michal Švehla, Peter Kováč

„C“-mužstvo- RP II.třídy: František Man, Jaroslav Chmelař, Radomír Březina, Jakub Šmíd

„D“-mužstvo- RP III.třídy: Jakub Šmíd, Ladislav Švehla, Branislav Šoukal, Petr Příhoda, Ondřej Kňažík, Dominik Uher

„E“-mužstvo- RP V.třídy: Miroslava Příhodová, Dominik Uher, Ondřej Kňažík, Filip Gajdůšek, Patrik Brulík, Petr Viktorin, Zuzana Lekešová

 

RP – regionální přebor (dříve OS-okresní soutež)

 

 

 

 

 

Sezona 2009/2010

Nečekaný postup do DIVIZE Zlínského Kraje !

 

Tato sezona v KS I.třídy byla pro naše A-mužstvo výjimečná svou mimořádnou vyrovnaností a vysokou úrovní.  Zůčasnilo se jí spoustu mužstev s divizními zkušenostmi a ještě několik kol dokonce nebylo jasné, které dvě mužstva sestoupí. Ve špici se oddělili Valašské Meziříčí A a Rožnov p/Radh.B, kteří si  celkem s předstihem zajistili postup do divize, ale o třetí místo (za určitých okolností taky postupové), ale hlavně o ty sestupové příčky se bojovalo až do úplného konce sezony.

Naše mužstvo se po celou sezonu  sice pohybovalo v horní polovině tabulky, ale ještě cca 6 zápasů dokonce jsme za určitých okolností mohli sestoupit. Nakonec díky výhodnému rozlosování jsme všechny závěrečné domácí zápasy vyhráli a skončili na překvapivém 3.místě. V této sezoně ovšem, z důvodu sestupu Dolního Němčí A s třetí ligy to nebyla příčka postupová. Do divize se nakonec postoupilo díky odhlášení Vsetína B a následné výměně soutěží.

 

sezona 2010/2011

Poprvé v DIVIZI !!! v nejvyšší krajské soutěži!

V této historicky premiérové divizní sezoně byl cíl jasný - pokusit se udržet v divizi, což znamenalo skončit nejlépe na 7.místě z 12ti mužstev, abychom se vyhnuli baráži a nebo alespoň neskončit poslední a bojovat v baráži, ze které sestupuje ještě další nejslabší mužstvo.

 Bohužel od začátku sezony naše mužstvo nemělo to pověstné štěstí.

Hned v prvním utkání jsme se střetli s dalším adeptem na sestup a to s Nivnicí A a to na jejich stolech, takže boj o záchranu hned na úvod. Velmi vyrovnaný zápas jsme nakonec prohráli nejtěsnějším možným výsledkem 10:8, a tento výledek jakoby nastínil naše trápení v této sezoně. Stejným poměrem jsme prohráli i v odvetě s Nivnicí, doma s Dolním Němčím B a se Zlínem C a také v Kostelci B. V první polovině jsme sice překvapivě porazili Bylnici A 10:8 a toto vítězství jsme zopakovali i v odvetě na jejich stolech, ale ani další dvě senzační remízy s Otrokovicemi B a s Kostelcem B na domácích stolech už nezabránili našemu sestupu s posledního místa. Z baráže potom spolu s námi sestoupilo i mužstvo Nivnice A.

Ale i když jsme sestoupili,  určitě můžeme tuto sezonu zařadit mezi další milníky naší stolně tenisové historie, protože divize patří spolu s III. ligou mezi soutěže, kde  končí amatérský stolní tenis a kde začíná ten profesionální a kde potkáváte skvělé bývalé ligové hráče a nebo mladé talenty, kteří do ligy míří. (především z oddílu KST Zlín- I.liga, II.liga…)

 

Přehled soutěží, hráčů a některých úspěšností v sezoně 2010/2011:

 

A –DIVIZE- Lekeš Pavel 79%, Kováč Peter 38%, Orlovský Martin 33%, Živnéř Stanislav 18%

B- RP I.třidy -Gavlas Martin 70%, Švehla Michal 58%, Brulík Josef 50%, Březina Radomír 40%

C- RP II.třidy -Chmelař Jaroslav, Man František, Brulík Josef , Mojžíšek Lumír

D- RP III.třidy- Šoukal Branislav, Švehla Ladislav, Příhoda Petr, Šmíd Jakub

E- RP IV.třídy – Uher Dominik, Kňažík Ondřej, Heinrich Stanislav, Příhodová Miroslava, Brulík  Patrik, Lekešová Zuzana

 

 

 

 

Sezona 2011/2012 opět v Krajské soutěži I.třídy

V této sezoně byl cíl jasný-postoupit zpět do divize.

Opět přihlášeno družstvo žáků.