Mezinárodní turnaj Joola Sattelite Tour Hluk U19

27.08.2023 05:50

O uplynulé sobotě, 19.8.2023, jsme se už potřetí zúčastnili Mezinárodního turnaje JOOLA Sattelite Tour 2023 v Hluku.

Turnaj je každoročně součástí tří mezinárodních turnajů v jednom týdnu, kde pořadatelé jsou:

Slovenský SENEC (12.8.), HAVÍŘOV (17.8.) a HLUK (19.8.) a hrají se věkové kategorie U13, U15, U19.

Los U19- skupina D

1.Jakub Holubčík  nas.4. (ŠKST Ružomberok)

2.Roman Lekeš  nas.33. (TJ Sokol Újezdec - Těšov)

3.Matúš Dömöš  nas.55. (KST Raksit Nitra)

4.Jan Rambousek (SK Jihlava)

Výsledky Romana ve skupině:

1.zápas-4.Rambousek: Roman splnil roli favorita a jasně zvítězil 3:0 (3,7,4)

2.zápas-1.Holubčík: Velmi vyrovnaný zápas s jedním s favoritů celého turnaje, který nakonec prohrál 2:3 (-9,11,-3,7,-7) ale výborný výkon.

3.zápas-3. Dömöš: Původně se mělo jednat o souboj o postup ze skupiny, ale Dömöš prohrál s Jihlavským Rambouskem 1:3, takže nám k postupu stačil jeden set.

Roman, který si přinesl skvělou formu s týdenního soustředění, nenechal nic náhodě a s velkou převahou zvítězil 3:0 (4,4,4)

…a znamenalo to pro nás premiérový postup ze skupiny na mezinárodní úrovni a to mezi 48 nejepších.

1.Kolo-pavouk 64: Vít Benák (Elizza Praha)

Jiný, než těžký soupeř, nás při postupu z 2.místa ve skupině ani čekat nemohl. Víťa je spolu s bráchou (dvojčetem) hráčem 2. a 3.ligy, takže vysoká výkonnost.

Pouze ve druhém setu Roman vzdoroval, ale nakonec prohra 0:3 (-4,-11,-7)

Skvělého výsledku dosáhl Romanův kamarád a odchovanec KST Hluk Matyáš Kolečkář (letos přestoupil do KST Havířov), který „padl“ až v semifinále s pozdějším vítězem Ahnem 2:3 …11:13 v pátém setu a byl tak nejlepším českým reprezentantem. Společně s ním byl na 3.místě Polák Milosz Piecowski.

Finále celého turnaje bylo nakonec německou záležitostí dvou spoluhráčů z TTV Niedersachsenu.

Vítězem celého turnaje U19 se nakonec stal naturalizovaný Korejec hrající v Německu Eunbin Ahn, který porazil Sörena Dreiera 3:1.

Hodnocení:

Velmi dobrý výkon Romana na mezinárodní scéně a solidní umístění 33./48. na silně obsazeném turnaji.