Pátek 23. 5. 2014  finále žákovského Poháru OFS Uh. Hradiště

TJ Osvětimany - TJ SOKOL Újezdec – Těšov  0 : 2  (0:2)

Bachůrek Leo, Daněk Michal

Střídali: Brulík Marek, Řehák Karel, Mikliš Vít
Dále na střídání: Jurák Michal, Bachůrek Vojtěch, Kubáň Jakub

Branky: Kelíšek Tomáš 2

Na tento zápas jsme se všichni moc těšili. A taky jsme z něho byli i všichni patřičně nervosní.
Vždyť hrát pohárové finále na ligovém trávníku, to se neděje každý den.
V kabině před zápasem jsem klukům, mimo taktických rad o zápasu, poradil ať se snaží užít si celou tu velkou slávu. Ať si zahrají fotbal pro radost. Každému jednotlivě pak přeji hodně štěstí.
A prvních dvacet minut jsme ho opravdu potřebovali. Soupeř, o kterém jsme měli dopředu jen kusé informace, má v kádru čtyři kluky ročníku 99 (my jen Martina Kelíška, který ale kvůli potížím s koleny celé jaro nehraje). Tým je to silový, výškově nad námi.
A hned od začátku se do nás bez zábran pustil. Dlouhými nákopy se snaží dostat za naši obranu a dobývat Ondrovu branku. Ale náš gólman statečně odolává.
V 5. minutě kope přímý kop Filip, brankář soupeř míč kontroluje.
6. minuta – šok pro nás. Filipův faul na hraně našeho velkého vápna „oceňuje“ sudí žlutou kartou a penaltou. „A je to v pytli“, probíhá kdekomu z nás hlavou.
Není! Ondra vystihl směr míče a střelu, která nešla naštěstí moc daleko od něho, chytá!!!
A i v dalších minutách stojí sen o našem úspěchu ve finále na klukovi s číslem jedna na zádech.
Několika dalšími skvělými zákroky hatí šance Osvětiman. V 19. minutě jsou to hned tři střely po sobě.
Pak se ale konečně začali osmělovat i naši kluci. Do té doby jako kdyby na hřišti ani nebyli. U každého míče byli o něco později, nic se nedařilo.
Pak to ale přišlo!
23. minuta – Filip posílá z leva míč napříč hřištěm, stoper špatně reaguje, balon má Tom. A ten ví přesně co s ním. Krásně přeloboval gólmana – 0:1!!!
Popisovat radost kluků, nás na střídačce a všech, co nám na tribunách fandí, to je asi zbytečné.
Soupeř neustává ve svém tlaku na Ondrovu bránu, ale ten je vždy na svém místě.
Navíc:
34. minuta a skoro úplně stejná akce jako u prvního našeho gólu. Filip posílá míč na Tomáše a ten se ani teď nemýlí – 0:2!!!
O přestávce je pokyn jasný: „Všechno, co se odehrává směrem od naší branky, je dobře“.
Filip má za úkol víc se stáhnout na pomoc přetížené obraně. Je jasné, že nás čeká další kanonáda dlouhých, vysokých míčů.
Hned ve 40. minutě musí Ondra, po chybě obránců, likvidovat nebezpečný brejk. „Vytěsnil“ ale útočníka tak, že on trefuje jen tyč naší branky.
42. minuta a další reflexivní zákrok strážce naší svatyně.
„Toto nemůžeme vydržet“, letí mi několikrát v druhém poločase hlavou. Ten tlak je fakt velký. Ale naši borci s modrými kšticemi statečně vzdorují.
A postupem času se začínají víc a víc osmělovat. Po lajnách vyvážejí míče k soupeřově „šestnáctce“. Bojují jako lvi. Lavička je ve varu. A co teprve náš FAN-KLUB!
Úžasná atmosféra žene kluky za vysněným pohárem pro vítěze.
V 55. minutě vystrašil brankáře Osvětiman dalekonosnou střelou Filip.
59. min. další Filipův pokus míří těsně vedle branky.
67. minuta. Ondra likviduje přímý kop.
To už soupeř tak trošku rezignoval. Už je víc na hřišti znát borce v modrém. Ale nic neriskujeme. Pořád se hraje naplno, koncentrovaně. I střídání jsme omezili. Ale to ti mladší a méně zkušení věděli dopředu – dnes se prostě všechno soustřeďuje na úspěch.
A ten se dostavil!!!
Po závěrečném hvizdu propuká gejzír radosti a veselí.
Kluci to dokázali!!!
Krásný pohár, medaile, velký dárkový koš a taky poukaz na 5.000.- Kč, to je odměna za statečný a zodpovědný výkon.
Časem přijdou další zápasy. Vítězství i porážky. I v životě každého z nás se dostaví veselí či starosti. Ale tento dnešní nádherný zážitek nám nikdo nevezme.
Stejně tak nikdo nevymaže ze zápisů, že vítězem 1. ročníku žákovského Poháru OFS se stali hráči TJ SOKOL Újezdec – Těšov!!!