SK Slovácká Viktoria Bojkovice - TJ SOKOL 2:3 np (0:1)

01.10.2018 10:31
V neděli jsme byli hosty druhého celku aktuální tabulky I.A třídy a čekala nás velká šichta. Domácím se bohužel už ve 3. minutě zranil nejlepší střelec I.A třídy sk.B  Petr Gago a možná to ovlivnilo začátek utkání. Bojkovjané byli jako opaření špatně kombinovali naopak my jsme byli aktivnější a v 7. minutě po pěkné kombinaci z levé strany a centru Adama nastřelil Fija břevno domácí branky. V 15. minutě už se to podařilo a po dobře zahraném trestném kopu Adamem výborně hlavičkoval Fija přímo přes vybíhajícího Poláška v brance domácích a vedli jsme 1:0. Po celou první půli jsme byli aktivní a snažili se přidat druhou branku, ale i domácí nezaostávali a 2x nepříjemně střelami za hranicí naší šestnáctky zatopili Bladovi v brance. Po půlhodině hry museli domácí vystřídat dokonce zraněného golmana ve své brance. Do kabin jsme tak šli s náskokem jedné branky. Do druhého poločasu domácí doslova vlétli s odhodláním utkání otočit a podařilo se jim už v 53. minutě Slavíčkem srovnat na 1:1. V těchto minutách zápasu jsme hráli zakřiknutě a nemohli jsme najít tempo z první půle. Kazili jsme jednoduché nahrávky a pomáhali jsme tak domácím v tlaku. Postupem času jsme se otřepali a v 64. minutě vybídl Adam nádherným uvolněním Josého a ten šel sám na domácí branku a z 10 metrů prostřelil golmana Bojkovic mezi nohama a opět jsme vedli 2:1. Bohužel už za 2 minuty se prosadil hlavou domácí kapitán Varga a začínalo se od začátku. Na tabuli svítilo 2:2. Tento výsledek se do 90. minuty už nezměnil a to díky i Bladovi, který v závěru zápasu předvedl tři excelentní zákroky. Ale i my jsme mohli utkání rozhodnout v posledních minutách vylapil dorostenec v brance Viktorie střelu Fiji k tyči a v 88.minutě Fija objel co mu stálo v cestě včetně golmana a z lajny naservíroval na malé vápno parťákovi z dorostu Peťovi Jančářovi balon před prázdnou branku, ve které stál jen jeden hráč domácích. Bohužel to Peťa levasem netrefil čistě a balon v domácí brance neskončil. Rozhodčí Igor Ševčík tak v 90. minutě utkání ukončil a čekali nás letos druhé penalty, tentokrát naštěstí vítězné. Kopali jsme jako první a kluci měli pevné nervy a v prvních čtyřech penaltách v pořadí José, Kony, Aďus a Fija kluci poslali golmana domácích vždy na druhou stranu. Ve čtvrté sérii pak Blade lapil pently domácímu Pastorkovi a podle plánu v páté sérii rozhodl o druhém bodu náš kapitán Kobza bombou k tyči a slavili jsme tak důležitou výhru po penaltách 5:3 a další dva bodíky do vyrovnané tabulky a posun z poslední příčky na 11. místo. Kluků patří velký dík za bojovné srdce a odměnou jim a spoustě fanoušků, kteří nás dojeli v hojném počtu podpořit, je vítězné derby. Teď nás čeká doma boj o další body v neděli 7.10.2018 v 15 hodin s týmem FC Koryčany a už další víkend se těšíme v sobotu 13.10. v 15 hodin na velké derby v Nivnici.

Branky: 53. Slavíček Dominik, 66. Varga Marian (K) - 15. Lekeš Filip, 64. Lekeš Jan.
ŽK:  77. Varga Marian(K) - 56. Lekeš Filip.

Sestava:  Pochylý Jiří - Gazdík Jan, Liška Jakub, Kobzinek Miroslav (K),  Kročil Jaroslav -  Lekeš Jan, Červinka Adam, Konečný Pavel, Indra Patrik (61. Jančář Petr) - Lekeš Filip, Smejkal Tomáš (68. Bachůrek Leo).

Připraven ještě byl: náhradní gólman Zábranský Martin, Šmíd Martin a Moravanský Zdenek.

Zranění:  David Hruboš,  Vojta Janča, Bachůrek Petr, Uher Pavel, Vacula Roman a Katrňák Radek.