Výsledková listina 1.KrBTM konaného v Hluku 24.-25.9.2022

Kategorie Open - 109 hráčů

8. LEKEŠ Roman Újezdec - Těšov- TJ Sokol, 28. KOČICA Radek, 53. THIBEDEAU Zachary, 55. STRÁŽNICKÝ Radim, 61. MARHOLT Filip, 70. ŠOBÁŃ Jakub, 77. VACULA Daniel, 78. KROČA Pavel, 82. ŠOBÁŃ Matěj

FOTO

Už ve dnech 10.-11.9.2022 byly zahájeny republikové turnaje mládeže (BTM), tradičně v Praze na Jižním Městě.

Letos se Roman Lekeš přesunul do věkové kategorie U17, kde měl zajištěnu účast v turnaji A  a poprvé nastoupil v U19 (turnaj B).

B- turnaje stejně jako před „covidem“ nemají omezený počet účastníků a proto se nahraje "útěcha".

Velkou výhodou této a příští sezony je, že tyto věkové kategorie se vždy hrají ve stejné hale.

Výsledky ve skupině:

1.zápas: Roman-1.Drápal (-8,9,-7,-8) prohra 1:3. (Prohra s hráčem, kterého jsme před rokem ve vyrovnaném zápase porazili 3:2)

2.zápas: 1.Drápal - 2.Doušek 1:3! -překvapivá výhra nasazené dvojky ve skupině

a komplikace pro nás. V našem dalším zápase jsme potřebovali  vyhrát 3:0, nejhůře 3:1 a doufat ve skóre.

3.Roman-2.Doušek:

V tomto klíčovém zápase to vypadalo výborně.

Po vyhrané koncovce nervózního 1.setu, který Roman průběžně prohrával, vyhrál po výborném výkonu i druhý set poměrem 11-5 a dostal se do vedení 2:0. Bohužel v klíčovém třetím setu, mu soupeř utekl a nervozita a možná i frustrace ovlivnila i ty další, kdy už Roman věděl, že pro něj tento turnaj končí. Nakonec prohra 2:3 (10,5,-7,-3,-5) opět s hráčem, kterého jsme v minulé sezoně porazili (3:1)

Hodnocení:

Vzhledem k dobrému losu, jsme oba čekali, že z této skupiny by se mohlo dát postoupit, ale nestalo se. Roman podal standardní výkon, který ale tentokrát nestačil. Ukázalo se, že psychický tlak mu většinou nesvědčí. K postupu bylo totiž poměrně blízko.

Romanovy výsledky ve skupině:

1.zápas- 1.Vaigl (-6,7,-6,-5) očekávaná prohra  1:3 po solidním výkonu.

2.zápas- 4.Klimeš (-12,2,7,-7,10!) nečekané komplikace se skupinovou 4, ale nakonec po odvráceném mečbolu výhra 3:2.

Tragický výkon i když vítězný, který jen potvrzuje průběh včerejšího turnaje, že pokud se Roman dostane pod psychický tlak, tak jeho výkon jde hodně dolů.

3.zápas- 2.Záleský -souboj o postup:

Vzhledem k výše napsanému, jsme od tohoto zápasu moc nečekali. Navíc po Matějovi Kolečkářovi, je Záleský nejčastější hráč, který nás na turnajích pravidelně poráží. Ale jakoby přišel ke stolu jiný hráč. Roman hrál s výrazně lepším hráčem skvěle. Vyhrál první dva sety a ujal se vedení 2:0. Potom se projevila kvalita soupeře, který nejprve po vyrovnaném setu snížil, aby vzápětí dominoval 4:11 a vyrovnal na 2:2.

Nevím jestli bych v tomto posledním setu vsadil na Romana, ale on popřel všechny moje předpoklady a po skvělém výkonu zvítězil  11:8 a celkově 3:2! (9,8,-8,-4,8)

Finále A

1.Kolo – Vojtěch Jirout (13/24) Heřmanův Městec v žebříčku ČR 17.

Čekal nás ještě o pár míst kvs Hotel asi 1,5km od halyalitnější soupeř než Martin Záleský, se kterým jsme ještě nevyhráli.

Roman podal svůj nejlepší výkon na turnaji. Dlouhé výměny a výborný pohyb, kdy oba hráči předváděli vynikající fyzický stolní tenis ze střední vzdálenosti. Zápas nakonec dospěl opět do pátého setu, kde možná i vlivem únavy Roman nakonec prohrál. Snad poprvé se však stalo, že tuto prohru vzal téměř jako výhru, protože věděl, že si sáhl na dno své výkonnosti.

Hodnocení:

Jako noc a den. Tak se dají shrnout výkony v obou turnajích. Každopádně postup mezi nejlepších 24 a umístění 17./24. na turnaji U17 A, kde je Roman mladším ročníkem, je výborné. Ještě lepší je ovšem pro nás skvělý výkon ve dvou posledních zápasech, který dal zapomenout na některé jiné zaváhání a dokonale motivoval Romana do dalšího tréninku.

Pavel Lekeš, trenér

Krajské soutěže rozehráli i muži v Divizi a  Krajské soutěži II. třídy

Ano, Franta Man hraje i letos! "Béčku" dokonce dvěma body dopomohl k remíze ve Zlíně.