Uplynulých pět let bylo zřejmě těmi nejúspěšnějšími v novodobé historii oddílu stolního tenisu.

Je to především díky vynikající práci a obrovské podpoře výkonného výboru TJ v čele s jeho předsedou.

Pokusím se postupně shrnout nejvýznamnější momenty:

Sezona 2015/2016

Začátek nejúspěšnější éry ovšem začal neúspěšně.

Po čtyřech letech v DIVIZI -nejvyšší krajské soutěži, sestupuje náš A-tým předposledním místem do KS 1. třídy.

…2016/2017

Zuzana Lekešová je vítězkou a krajskou přebornicí  KBTM (Krajské Bodovací Turnaje Mládeže) v kategorii dorostenek.

(seriál 8mi turnajů kde se počítá 5 nejlepších umístění)

V kategorii nejmladších žáků se Roman Lekeš (tehdy 10let) umístil na 4.místě

A-tým končí v KS1 na 5. místě

…2017/2018

Před touto sezonou jsme po cca 30ti letech museli opustit na jednu sezonu naše herní prostory na ZŠ Újezdec.

Zastupitelstvo Uherského Brodu nakonec, po mnoha letech slibů a příprav, schválilo projekt na rozšíření její malé a nevyhovující tělocvičny.

Už v průběhu minulé sezony jsme proto začali shánět nejen vyhovující rozměrové prostory, ale hlavně časový prostor, který náš poměrně velký oddíl potřeboval.

Nakonec nám velmi ochotně vyšel vstříc zástupce ředitele na Gymnáziu v Uherském Brodě p. Drahoslav Viktoryn, a to nabídkou prostor jejich malé tělocvičny, kterou jsme měli plně k dispozici po celou tuto sezonu.

Roman Lekeš se stává v této sezoně vítězem a krajským přeborníkem v kategorii nejmladších žáků. (KBTM)

A-tým končí na 2. místě v KS1 a jen těsně mu uniká návrat do DIVIZE.

…2018/2019

Návrat do „nové“ velké tělocvičny na ZŠ v Újezdci.

Před touto sezonou jsme se všichni těšili na návrat do nových zvětšených prostor naší „herny“ v Újezdci.

Velikost tělocvičny byla téměř zdvojnásobena, což pro nás znamená možnost hrát na 6ti stolech (dříve pouze 3).

Před zahájením tréninků jsme ovšem museli řešit významné nedostatky. Především se jednalo o absenci jakékoli stínící techniky.

Tady musíme znovu poděkovat a ocenit skvělý přístup vedení TJ, které zajistilo finanční prostředky na uhrazení závěsů. Pomohlo tak k vyřešení tohoto pro nás klíčového nedostatku. Před sezonou byly také zakoupeny 2 nové stoly značky Butterfly Space Saver 22, abychom prostor mohli opravdu plnohodnotně využít.

Roman Lekeš obsadil 2. místo v kategorii mladších žáků; a 5. místo v kategorii starších žáků (KBTM)

Jakub Surý obsadil 10. místo v kategorii dorostu, Roman Lekeš ve stejné kategorii 11. místo

A-tým končí na 6. místě v KS1

…2019/2020

Hned na jaře, po skončení minulé sezony, jsme museli pokračovat v dokončení zatemnění prostor naší tělocvičny.

Před rokem byla zatemněna velká okna, ale uplynulá sezona ukázala, že zatemnění nebylo dostatečné, a proto bylo nutné stejným způsobem pořešit i protější menší okna.

Opět tady patří velký dík předsedovi TJ J. Srníkovi a výkonnému výboru TJ, že velmi ochotně zajistili finance na pořízení dalších závěsů a stejně tak velké díky patří konstruktérovi celé instalace Jaroslavu Chmelařovi za technické vyřešení zatahování závěsů pomocí kladek (závěsy tentokrát nejsou přístupné ze země).

To ovšem z mimořádných jednorázových investic do budoucna nebylo vše. Další byla sportovní.

Po několikaletých jednáních se nám podařilo uskutečnit přestup vynikajícího, dříve extraligového hráče a našeho kamaráda Karla Orlovského (nar. 1978).

Karel začínal se stolním tenisem v Drslavicích společně se svým mladším bratrem Pavlem (..ten u nás hrál mezi lety 2008-2013).

Oba potom přestoupili do ligového KST Hluk, kde se Karel postupně vypracoval mezi nejlepší hráče 2. ligy. Toho si samozřejmě všiml dlouhodobě nejlepší stolně-tenisový klub v našem kraji, tehdy extraligový KST Zlín, kde Karel hrál naši nejvyšší soutěž. Potom se přes krátké působení v KST Hluk, vrátil zpět do svého mateřského oddílu TJ Drslavice. V roce 2006 přestupuje do KST Dolní Němčí, kde odehrál dalších 13let většinou ve 3. lize a v divizi.

Dalším aspektem, kvůli kterému musíme tuto sezonu označit za mimořádnou, byla pandemie koronaviru. (Covid-19). Začátkem března, dvě kola před koncem soutěží, ochromil postupně celý svět tento nebezpečný vir a zastavil na více jak 3měsíce veškeré sportovní, kulturní a společenské akce. Stát kvůli ochraně zdraví a životů vyhlásil stav nouze a celoplošnou karanténu. Vše se začalo pomalu probouzet až koncem května a až začátkem června se dohrály pouze nejnutnější zápasy krajských soutěží, a to jen ty, které ovlivňovaly postupy a sestupy. Okresní a veškeré mládežnické soutěže a turnaje byly nakonec zrušeny… a to byla teprve 1. vlna.

A-tým

Příchodem Karla Orlovského jsme se stali jasným favoritem na postup do divize, což jsme taky potvrdili a tabulku ovládli s náskokem 16ti bodů.

C-tým

zaznamenal historické 2. místo a právo postupu do okresní RP1. a to hlavně díky zvyšující se výkonnosti Jakuba Surého a Romana Lekeše. Postup jsme odmítli, protože v této soutěži hrálo naše B-éčko.

E-tým

Po delší době přihlášeno E-čko pro nadějné mladé hráče: Michala Procházku, Marka Sklenáře, Tomáše Králíka a Davida Surého, kteří zde začali sbírat zkušenosti v mužském stolním tenisu.

Mládež -republikové BTM

Letos poprvé v historii stolního tenisu v našem oddílu jsme se zúčastnili republikových bodovacích turnajů mládeže.

Jedná se o seriál 6ti turnajů napříč ČR.

S Romanem Lekešem jsme se postupně zúčastnili turnajů mladších a starších žáků.

V kategorie mladších žáků se nakonec probojoval na 25. a  ve starších na 84. místo v ČR.

Mládež-KBTM

Roman Lekeš skončil celkově na 2. místě v kategorii mladších žáků (vyhrál 2 ze 7mi turnajů a 4x byl druhý).

V kategorii starších žáků obsadil Roman Lekeš 3. a  David Surý 21. místo.

V kategorii dorostu skončil Roman Lekeš na 6., Michal Procházka na 27. a David Surý na 35. místě.

Mládež

V okresní lize starších žáků tříčlenných družstev jsme zaznamenali premiérové vítězství v obou částech soutěže.

…2020/2021

Před sezonou byl dokoupen 3. nový stůl stejné značky (Butterfly Space Saver 22) a byly na míru zhotoveny vyšší ohrádky.

(k přepůlení tělocvičny na přípravku a pokročilé)

Hned na začátku října 2020, po prvním hracím víkendu krajských soutěží, kdy se odehráli pouze prvních dva zápasy, byla soutěž opět přerušena a následně celá zrušena. Důvodem byla 2. vlna pandemie Covid 19.

Před tímto Lock downem, jsme s mladými stolními tenisty odehráli pouze jeden republikový turnaj starších žáků a dorostu v Praze a jeden Krajský bodovací turnaje mládeže ve Slavičíně. Následně bylo vše zrušeno.

Aktuální sezona 2021/2022

A-tým (celkem 6. Divizní)

Překvapivý boj o postup do 3. ligy.

I když s posilou formátu Karla Orlovského jsme věřili v záchranu nebo nejlépe v „klidný střed“ tabulky, nenapadlo nás, že po polovině soutěže budeme v DIVIZI na prvním místě dva body před favorizovaným Sokolem Kostelec.

Nakonec ve druhé polovině jsme tak úspěšní nebyli, ale i celková 3. příčka v DIVIZI je velmi překvapivá.

Úspěšnost % (Bilance): Karel Orlovský 87% (57 výher-8 proher), Pavel Lekeš 79% (49-13), Peter Kováč 41% (25-36) a Michal Švehla 40% (24-36), Jakub Surý 33% (3-6), Roman Lekeš 14% (1-6)

B-tým

Historický milník a premiérový postup naší rezervy z nejvyšší okresní RP1 do krajské soutěže 2. třídy (KS2)

Hlavní zásluhu na tom mají lídři B-éčka Jakub Surý a Roman Lekeš, kteří s téměř 90%ní úspěšností už tuto soutěž přerostli.

(oba si už v letošní sezoně vyzkoušeli KS2 v dresu Nivnice B (střídavý start) a to s úspěšností- bilancí: Roman Lekeš 61% (16-10), Jakub Surý 59% (20-14).

Mládež-republikové BTM

Roman Lekeš je průběžně v kategorii starších žáků (U15) na 21. a v kategorii dorostu (U17) na 56. místě v ČR.

Zbývá odehrát ještě jeden turnaj U15 v Hluku 19.3., v kategorii U17 je poslední turnaj v Hustopečích 20.3.2022

Mládež KBTM

Roman Lekeš bojuje o 3. místo v kategorii starších žáků.

V kategorii dorostu U17 je průběžně 4. a David Surý na 16. místě.

Zbývají odehrát ještě dva turnaje a to 26.-27.3. v Hluku a 2.4.2022 ve Slavičíně.

Právě David Surý, zaznamenal za poslední měsíce velký výkonnostní progres, …podobně jako celý tým E …v čele s vedoucím Markem Sklenářem, lídrem týmu  Michalem Procházkou a Tomášem Králíkem.

Cíle do dalších nejbližších let:

Velkým otazníkem příští sezony je otázka setrvání Karla Orlovského v našem oddíle a od toho se budou odvíjet i naše cíle.

Karla intenzivně lákají zpět do Dolního Němčí, aby jim pomohl ve 3. lize, tak uvidíme, jak se rozhodne.

Hlavním cílem následující sezony bude udržet A-tým v Divizi a B-tým v KS2, což by bez Karla bylo velmi těžké.

C-éčko bude hrát pravděpodobně okresní RP2 a D-éčko RP3.

Mládež -cíle

Více zapojit současné mladé hráče z E-čka do vyšších soutěží a to do RP2 (C), nebo nejlépe do KS2.(B).

(…jedná se o už zmiňované: Michal Procházka, Marek Sklenář, David Surý, Tomáš Králík)

Příští rok pravděpodobně nebudeme přihlašovat E-tým, protože nemáme další mladé hráče, kteří by měli odpovídající výkonnost.

Jediným, který zaznamenal velké zlepšení a kterého budeme zkoušet v D-éčku (v RP3) je Radek Kočica (r. 2006)

Dále budeme chtít zapojit co nejvíce mladých hráčů z přípravky do Krajských bodovacích turnajů mládeže (KBTM), kde by měli získávat důležité zápasové zkušenosti.